Łaźnie greckie oraz sauny mają wielowiekową tradycję, która do dziś przemycana jest przez projektantów i architektów. Łaźnie w starożytności były miejscami spotkań, w których nie tylko można był zażyć kąpieli, ale przede wszystkim była miejscem rozmów i rozpraw: wyłącznie dla mężczyzn. Dziś jedynymi miejscami publicznymi, gdzie wraz z innymi nieznanymi nam osobami korzystamy z jednych pryszniców są oczywiście baseny i sauny, gdzie raczej i tak nie czujemy się dobrze i komfortowo.
Nawet najczystsze toalety i prysznice publiczne mogą być niebezpieczne: bakterie i grzyby to równie części goście tego typu miejsc. A o zarażenie się w takim środowisku wcale nie jest trudno: ciepło i wilgoć to idealne warunki.
W krajach skandynawskich bardzo powszechne są natomiast sauny i łazienki przystosowane do tego, by cała rodziła znalazła w nich dla siebie miejsce. Sauna w łazience wymaga jednak specjalnego wystroju i odpowiedniego doboru dodatków. Przede wszystkim należy dobrać akcesoria łazienkowe, które odporne są na wysoką temperaturę. Jako, że zazwyczaj sauny Fińskie są zbudowane z drewna, dlatego większość dodatków takich jak dozowniki do mydła czy akcesoria łazienkowe zazwyczaj są dopasowane również pod tym względem. Impregnowane drewno wytrzymałe na wysokie temperatury nie tylko bardzo dobrze sprawdza się w takich miejscach, ale również znakomicie wygląda. Zazwyczaj wybiera się je do wystroju nowych nieruchomości takich jak
Dobór dodatków takich jak galanteria łazienkowa zawsze jednak powinien być bardzo przemyślany – niezależnie w jakim styli urządzamy to pomieszczenie. Najważniejsza jest funkcjonalność oraz praktyczność. Nawet w zwykłej łazience, warto inwestować w materiały bezpieczne i takie, które posłużą nam przez lata. Antybakteryjne fugi i łatwe do czyszczenia powierzchnie to podstawa, by codzienne sprzątanie było łatwe i efektywne.